رد کردن پیوندها

UPS

هر سه فناوری اصلی منبع تغذیه اضطراری (UPS) جایگاه خود را در حفاظت از زیرساخت های توزیع شده IT امروزی به ویژه در توزیع برق شبکه دارند. هر تکنولوژی مزایای خود را دارد و ممکن است برای پیکربندی حفاظت از توان، به ویژه در سیستم های پیچیده، مقرون به صرفه و لازم باشد. انتخاب یک UPS برای کاربرد خاص شما نیازمند بررسی تعدادی از عوامل است. اندازه بار، مکان و اهمیت تجهیزاتی که باید محافظت شوند، و همچنین ملاحظات بودجه در هنگام انتخاب یک یو پی اس برای پشتیبان گیری برق، کلیدی هستند.

سه نوع اصلی سیستم UPS عبارتند از تبدیل آنلاین، تعاملی خطی (Line Interactive) و آفلاین (که به آن ها حالت آماده به کار و پشتیبان باتری نیز می گویند).

آنلاین

برق AC پس از تولید پایدار است. اما در حین انتقال و توزیع، در معرض افت ولتاژ، افزایش ناگهانی و خرابی کامل قرار می گیرد که ممکن است عملکرد رایانه را مختل کند، باعث از بین رفتن اطلاعات و آسیب به تجهیزات شود. هنگامی که صحبت از حفاظت از بارهای حیاتی IT به میان می آید، تنها فناوری تبدیل دوگانه آنلاین است که به طور کامل تمام این مشکلات برق را محافظت می کند و بالاترین سطح امنیت را برای شبکه ها فراهم می آورد.

یک سیستم UPS آنلاین معمولاً تبدیل دوگانه نیز نامیده می شود زیرا برق ورودی ابتدا به جریان مستقیم (DC) تبدیل و سپس به AC تبدیل می شود. این طراحی AC-DC/DC-AC درجه جداسازی بار را از بی نظمی های منبع اصلی تضمین می کند.

یو پی اس آنلاین منبع تغذیه AC ورودی را می گیرد و با استفاده از یک یکسو کننده برای تغذیه باتری و بار متصل از طریق اینورتر به DC تبدیل می کند تا هیچ کلید انتقال برق لازم نباشد. اگر ورودی AC اصلی خراب شود، یکسو کننده از مدار خارج می شود و باتری ها جریان برق را به دستگاه متصل به UPS حفظ می کنند. هنگامی که برق ورودی AC بازیابی می شود، یکسو کننده بار بیشتر بار را حمل می کند و شروع به شارژ باتری ها می کند.

از آنجایی که برق به طور مداوم از طریق یک UPS آنلاین عبور می کند، خروجی یک موج سینوسی کامل است. این نوع UPS از بار بحرانی و تقریباً از تمام اختلالات برق، از جمله هارمونیک های ظریف و اعوجاج شکل موج محافظت می کند.

این بدان معنی است که کیفیت برق UPS آنلاین به طور قابل توجهی بهتر از سایر فناوری ها است. فن‌آوری‌های آفلاین و لاین اینتراکتیو با قطع کردن دامنه موج سینوسی، افزایش قدرت یا تغییر به بکاپ گیری باتری، تأثیر جهش‌ها، نوسانات و افت‌ها را کاهش می‌دهند. با این حال، در مسیر عادی یک موج سینوسی الکتریکی، اکثر نوسانات توان به تنهایی باقی می مانند. یو پی اس آنلاین موج سینوسی را بازسازی می کند.

یک یو پی اس آنلاین برق متناوب و با کیفیت بالا را بدون قطع شدن در هنگام انتقال به باتری به تجهیزات می رساند و از تجهیزات در برابر تمام اختلالات برق ناشی از خاموشی، افت جریان، نویز یا تداخل نویز محافظت می کند. یک یو پی اس آنلاین واقعی و با تبدیل دوگانه، 100٪ تهویه انرژی، زمان انتقال صفر به باتری، بدون تغییر در ولتاژ خروجی بهتر از واحدهای لاین اینتراکیتو فراهم می کند.

تبدیل آنلاین دوگانه رایج ترین حالت عملکرد UPS است که برای محافظت از مراکز داده بزرگ با ارائه بالاترین سطح کیفیت توان استفاده می شود. سیستم‌های آنلاین همچنین تنظیم فرکانس را فراهم می‌کنند که برای استفاده با سیستم‌های مولد پشتیبان ضروری است تا از تغییرات رایج در راه‌اندازی ژنراتور محافظت شود.

Line-Interactive

سیستم‌های لاین اینتراکیتو یا تعاملی خطی هم تهویه انرژی و هم بکاپ باتری را فراهم می‌کنند. این فناوری به ویژه در مناطقی که قطعی برق نادر است، اما نوسانات برق رایج است، موثر است. سیستم‌های UPS لاین اینتراکتیو، طیف وسیعی از نوسانات ولتاژ ورودی را قبل از تغییر به باتری پشتیبان پشتیبانی می‌کنند.

فراتر از بکاپ باتری، یو پی اس های لاین اینتراکتیو، کنترل بسیار بهتری بر نوسانات برق نسبت به سیستم های آفلاین ارائه می دهد. مزیت حیاتی UPS اینتراکتیو، مدار تقویت ولتاژ و محدوده ولتاژ ورودی است که UPS می پذیرد. هرچه دامنه وسیع تر باشد، محافظت کامل بیشتری خواهید داشت.

فناوری UPS لاین اینتراکتیو، تهویه انرژی را با وقفه 4-6 میلی ثانیه در هنگام انتقال به باتری بکاپ فراهم می کند و در برابر رایج ترین مشکلات برق که در یک شبکه تجربه می شود محافظت می کند. در اینجا یو پی اس سطح ولتاژ را نیز کنترل می کند و نوسانات ولتاژ را متعادل می کند. این فناوری انتخاب خوبی بین حفاظت معقول و هزینه های عملیاتی متوسط فراهم می کند.

با UPS های لاین اینتراکیتو، اینورتر بخشی از خروجی می شود و همیشه روشن است. اینورتر می تواند به طور معکوس برای شارژ باتری در حالی که ورودی AC معمولی است نیز عمل کند و در صورت خرابی ورودی به باتری سوئیچ کند که فیلتر و تنظیم ولتاژ فراهم گردد. سیستم‌های UPS لاین اینتراکتیو برای تنظیم توان به باتری متکی هستند، بنابراین این نوع نسبت به سیستم‌های UPS آنلاین که توان را از طریق فرآیند تبدیل مضاعف شرطی می‌کنند، بیشتر باتری خود را دشارژ می‌کنند.

هنگامی که برق ورودی AC قطع می شود، سوئیچ انتقال دستگاه باز می شود و برق از باتری به خروجی UPS جریان می یابد. با اینورتر همیشه روشن و متصل به خروجی، UPS  لاین اینتراکیتو فیلتر بیشتری را ارائه می‌کند و در مقایسه با یک UPS آماده به کار، گذر زمان سوئیچینگ را کاهش می‌دهد. سیستم های UPS لاین اینتراکتیو معمولاً در برنامه های رک مانت زیر 5000 VA استفاده می شوند.

بکاپ گیری آفلاین / آماده به کار / باتری

یو پی اس آفلاین که UPS آماده به کار یا بکاپ باتری نیز نامیده می شود، یک انتخاب مقرون به صرفه است. سیستم‌های UPS آفلاین به اندازه کافی سریع به باتری تغییر می‌کنند تا از ناهنجاری‌های برق جلوگیری کنند و قطعی‌های کوتاه را برطرف کنند. یک یو پی اس آفلاین در برابر بیشتر جهش های الکتریکی محافظت می کند، اما در هنگام افت و نوسانات جزئی توان الکتریکی را تامین و حفظ نمی کند.

نکته کلیدی در کیفیت یو پی اس آفلاین، محدوده توانی است که دستگاه قبل از تعویض باتری بکاپ مصرف می کند. هرچه دامنه بازتر باشد، باتری کمتر دشارژ می شود و زمانی که برق قطع می شود زمان بکاپ بیشتری در دسترس است. هرچه تعداد دفعاتی که یو پی اس به باتری بکاپ سوئیچ می کند، عمر باتری کمتر می شود.

فناوری یو پی اس آفلاین با کاهش ولتاژ اضافی در برابر بیشتر نوسانات برق محافظت می کند و به رفع بیش از 90 درصد تمام قطعی ها کمک می کند. یک سیستم UPS آفلاین برق AC را مستقیماً از کنار یک سوئیچ انتقال، به نقطه خروجی که به بار محافظت شده وصل است، منتقل می‌کند .

هنگامی که قطع برق ورودی اتفاق می افتد، باتری داخلی و اینورتر که برق DC باتری را به AC تبدیل می کند، فعال شده و توسط سوئیچ انتقال به خروجی متصل می شود. معمولاً هنگام انتقال به باتری پشتیبان، حدود 6 تا 8 میلی ثانیه وقفه در توان وجود دارد.

این فناوری برای دستگاه های کمتر از 1500 VA مانند دفاتر کوچک، رایانه های خانگی شخصی و سایر برنامه های کاربردی کمتر مناسب است. یو پی اس آفلاین گزینه خوبی برای کسانی است که به ظرفیت و هزینه کمتری نیاز دارند. فناوری یو پی اس آفلاین، حفاظت از پشتیبان برق را برای تجهیزات دسکتاپ، کنسول های بازی، شبکه های بی سیم و سایر لوازم الکترونیکی فراهم می کند. در طول قطع برق، زمان اجرای کافی را برای صرفه جویی در کار و فرآیند خاموش کردن منظم تجهیزات فراهم می کند. بیشتر سیستم‌های یو پی اس آفلاین، علاوه بر بکاپ برق، حفاظت اولیه از نوسانات را نیز ارائه می‌کنند.

شرکت مهندسی اشتاد انرژی، واحد فناور پارک علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، فعالیت خود را از سال 1398 به عنوان سازنده و عرضه کننده انواع UPSهای اداری و صنعتی در ایران آغاز کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر، همین امروز با ما تماس بگیرید و یا فرم استعلام قیمت را تکمیل نمایید و کارشناسان ما در اسرع وقت برای ارائه پیشنهادات مالی و فنی مربوطه با شما ارتباط خواهند گرفت.

This website uses cookies to improve your web experience.