رد کردن پیوندها

موتور برق

موتور برق های قابل حمل به سه نوع کلی تقسیم می شوند: استاندارد، اینورتر و آماده به کار. ژنراتورهای قابل حمل استاندارد – که به عنوان موتور برق معمولی نیز شناخته می شوند – رایج ترین هستند. در آنها معمولاً از یک موتور گازی یا دیزلی برای تغذیه دینام و تولید برق استفاده می شود.

یک موتوربرق اینورتری معمولاً کوچکتر و سبکتر از موتور برق های قابل حمل است. این مدل ها نیازی به بنزین ندارند و برقی هستند و داخل آن یک باتری قابل شارژ وجود دارد. با این حال، ژنراتورهای دارای اینورتر ممکن است توان خروجی کمتری نسبت به انواع دیگر ژنراتورها داشته باشند. این باعث می شود که این دستگاه ها برای تامین انرژی کالاهای الکترونیکی حساس مانند لپ تاپ، تلفن های هوشمند و تلویزیون ایده آل باشند.

ژنراتورهای آماده به کار مستقیماً به سیستم الکتریکی شما متصل می شوند و با قطع برق به طور خودکار شروع به کار می کنند. آنها می توانند هزاران ساعت کار کنند و معمولا در خارج از خانه های بزرگ، صنایع و هتل ها مورد بهره برداری قرار می گیرند..

دسته جدیدتر موتوربرق ها که هنوز به طور گسترده تجاری سازی نشده است از نوع خورشیدی هستند. گر یک جایگزین سازگار با محیط زیست می خواهید، یک ژنراتور خورشیدی را انتخاب کنید که انرژی خورشید را مهار کرده و آن را به برق تبدیل می کند.

وات در ژنراتورهای قابل حمل بسته به اندازه و مدل متفاوت است – محوصلات موجود و قابل عرضه توسط شرکت مهندسی اشتاد انرژی ما از 1000 تا 6500 وات است. برای محاسبه توان مصرفی باید در نظر بگیرید که چه چیزی برای نیرو نیاز دارید و چه مقدار توان برای سوخت آن لازم است. ژنراتورهای کوچکتر مانند ژنراتور اینورتری 2000 وات (که دارای 2000 وات است) برای RVs، کمپینگ یا سوخت رسانی به چند وسیله ایده آل هستند، اما قدرت کافی برای یک ژنراتور پشتیبان اضطراری را ندارند. اگر یک ژنراتور برای کل شرکت یا صنعت خود می‌خواهید، مدلی با وات بالا و سنگین مانند موتور برق 6500  وات با تشخیص  کربن مونوکسید یا CO  را انتخاب کنید.

ژنراتورهای قابل حمل معمولاً با سوخت هایی مانند گازوئیل، بنزین و پروپان کار می کنند. با این حال، برخی از ژنراتورهای قابل حمل به سوخت نیازی ندارند و  به باتری های قابل شارژ یا سامانه های خورشید متکی هستند. در هنگام خرید یک ژنراتور قابل حمل به مدت زمان ماندگاری سوخت توجه کنید. اگر یک ژنراتور کم مصرف می خواهید، یک اینورتری را انتخاب کنید، زیرا آنها می توانند قدرت موتور خود را بر اساس نیازهای قدرت تنظیم کنند.

اندازه و وزن ژنراتور قابل حمل شما تا حد زیادی به نوع، منبع سوخت و ابعاد آن بستگی دارد. ژنراتورهای کوچک قابل حمل با توان خروجی 1000 تا 2000 وات معمولاً بین 15 تا 30 کیلوگرم وزن دارند که آنها را برای تغذیه لوازم کوچک و لوازم الکترونیکی مناسب می کند.

ژنراتورهای قابل حمل متوسط می توانند بین 45 تا 90 کیلوگرم وزن داشته باشند و توان خروجی آن بین 3000 تا 5000 وات باشد. اگرچه سنگین، بسیاری از این مدل‌ها دارای چرخ‌ها و دسته‌های محکم هستند تا در صورت نیاز بتوانید آنها را بلند کرده و حرکت دهید.

اگر در مورد نویز تولید شده توسط ژنراتور قابل حمل خود نگران هستید، قبل از تصمیم گیری نهایی، حتما مشخصات سازنده را بررسی کنید. ژنراتورهای قابل حمل معمولاً دارای سطح صدایی از 50 دسی بل هستند که با صدای یک یخچال در حال کار قابل مقایسه است تا 60 دسی بل که تقریباً به اندازه یک مکالمه معمولی بین دو نفر بلند است.

برای اطمینان از ایمنی موتوربرق خود به موارد زیر توجه بفرمایید:

هرگز ژنراتور را در داخل خانه خود یا در یک منطقه کاملاً یا نیمه بسته از جمله گاراژها کار نکنید.

یک ژنراتور فقط باید برای برق موقت استفاده شود.

همیشه از کلید انتقال استفاده کنید و هرگز ژنراتور را مستقیماً بدون کلید انتقال به سیم کشی خانگی وصل نکنید.

اطمینان حاصل کنید که همیشه از محافظت GFCI برخوردار هستید.

مطمئن شوید که هشدارهای مونوکسید کربن مناسب دارید.

ژنراتورها را حداقل 10 متر از درها، پنجره ها و دریچه ها دور نگه دارید تا از ورود مونوکسید کربن به خانه خود جلوگیری کنید.

برای اطلاع از لیست موتور برق ها قابل عرضه توسط شرکت مهندسی اشتاد انرژی شامل برندهای معتبر جهانی، لطفا فرم استعلام قیمت را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و پیشنهادات فنی و مالی لازم را ارائه دهند.

This website uses cookies to improve your web experience.