رد کردن پیوندها

دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها برای تولید برق بهترین و پرکاربردترین وسیله در قرن اخیر هستند. از زمانی که مایکل فارادی مفهوم القای الکترومغناطیسی را در سال 1831 کشف کرد منظره اختراعات در صنعت برق را کاملاً دگرگون کرد و نمودار زمانی راکد انقلاب صنعتی سر به فلک کشید. به طوری که ژنراتورهای برق، تا به امروز، بخش مهمی از صنعت هستند نقشی اساسی در تعیین، اقتصاد دارند.

موتور دیزل نوعی موتور احتراق داخلی است. به طور خاص، این یک موتور احتراق تراکمی است. سوخت موتور دیزل با قرار دادن ناگهانی آن در معرض دما و فشار بالای گاز فشرده حاوی اکسیژن (معمولاً هوای اتمسفر) به جای منبع جداگانه انرژی احتراق (مانند شمع) مشتعل می شود. این فرآیند پس از رودولف دیزل که آن را در سال 1892 اختراع کرد، به عنوان چرخه دیزل شناخته می شود. در حالی که ژنراتورهای موتور دیزلی سنتی ممکن است در تعریف ما از منابع «انرژی جایگزین» قرار نگیرند، اما همچنان یک افزودنی ارزشمند برای برق از راه دور یا بکاپ شبکه هستند.

موتورهای دیزلی دو دسته هستند: دو زمانه و چهار زمانه. اکثر موتورهای دیزلی معمولاً از چرخه چهار زمانه استفاده می کنند و برخی از موتورهای بزرگتر در چرخه دو زمانه کار می کنند. به طور معمول، سیلندرها در مضرب دو مورد استفاده قرار می گیرند، اگرچه هر تعداد سیلندر را می توان تا زمانی که بار روی میل لنگ متعادل باشد برای جلوگیری از لرزش بیش از حد استفاده کرد.

مجموعه ژنراتورها برق تک فاز یا سه فاز تولید می کنند. اکثر صاحبان خانه ها به برق تک فاز نیاز دارند در حالی که کاربردهای صنعتی یا تجاری معمولاً به برق سه فاز نیاز دارند. موتورهای دیزل ژنراتور به دلیل طول عمر و هزینه های عملیاتی کمتر توصیه می شوند. موتورهای دیزلی مدرن بی صدا هستند و معمولاً نسبت به واحدهای گازی با اندازه مشابه (گاز طبیعی یا پروپان) به تعمیر و نگهداری بسیار کمتری نیاز دارند.

موتور دیزل ژنراتور – کاربردهای تجاری/صنعتی

دیزل ژنراتورها برای رفع نیازهای کسب و کارهای کوچک و متوسط جدا از استفاده زیاد در صنایع طراحی شده اند. ژنراتور یک محصول انقلابی است که برق آماده به کار تمیز و مقرون به صرفه را در دسترس میلیون ها شرکت، خانه و کسب و کار کوچک قرار می دهد. کاهش هزینه برق پشتیبان و نصب آسان ژنراتورها این روزها به یک امر عادی تبدیل شده است.

کسب و کارها با تعطیلی در هنگام خاموشی ضرر می کنند. با در نظر گرفتن تأثیر از دست دادن درآمد قابل توجه، اقتصاد سرمایه گذاری در نیروی آماده به کار قانع کننده است. برای نشان دادن این نکته: اگر یک کسب و کار خرده‌فروشی به‌طور متوسط ساعتی 50 میلیون تومان در صندوق‌فروشی بپردازد، از دست دادن درآمد در طول یک قطعی طولانی مدت بسیار زیاد خواهد بود، نه اینکه به هزینه بیکار کردن کارمندان در این مدت اشاره کنیم. با این حال، ژنراتورهای دیزلی خطر خاموشی را از بین می برند. مزایای باز بودن را اضافه کنید در حالی که رقبای بدون برق پشتیبان تعطیل هستند و تجزیه و تحلیل هزینه / فایده حتی بهتر به نظر می رسد. سرمایه گذاری در ژنراتورها یک راه ساده برای محافظت از درآمد، حفظ امنیت، جلوگیری از ضرر و محافظت از درآمد است.

بیشتر ژنراتورهای مدرن برای برآوردن نیازهای برق اضطراری مهندسی شده اند. این واحدها به طور مداوم جریان الکتریکی را کنترل می کنند و در صورت قطع برق به طور خودکار راه اندازی می شوند و با بازگشت سرویس برق خاموش می شوند. در صنایع، در طی فرآیندهای بحرانی، ژنراتورها می توانند برق اضطراری را برای تمام بارهای حیاتی و انتخابی به دلخواه تامین کنند. این کیفیت منجر به استفاده گسترده از ژنراتورهای دیزلی در کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری، ارتباطی و صنعتی می شود. امروزه اکثر بیمارستان‌های پیشرفته، هتل‌های پنج ستاره، مراکز برون‌سپاری فرآیندهای کسب‌وکار، کارخانه‌های تولیدی، سازمان‌های

مخابراتی، ساختمان‌های تجاری، مراکز داده، امکانات اضطراری، صنایع بزرگ و شرکت‌های معدنی نیاز به برق بدون وقفه و دیزل ژنراتور پشتیبان دارند.

در جاده:

اکثریت قریب به اتفاق وسایل نقلیه جاده ای سنگین مدرن مانند کامیون ها و اتوبوس ها، کشتی ها، قطارهای مسافت طولانی، ژنراتورهای برق قابل حمل در مقیاس بزرگ، و اکثر وسایل نقلیه کشاورزی و معدنی دارای موتورهای دیزلی هستند. با این حال، در برخی از کشورها، آنها تقریباً در وسایل نقلیه سواری محبوب نیستند، زیرا سنگین‌تر، پر سر و صداتر هستند، ویژگی‌های عملکردی دارند که باعث می‌شود سرعت آنها کندتر شود. به طور کلی، آنها همچنین گران تر از خودروهای بنزینی هستند. موتورهای دیزلی مدرن راه طولانی را پیموده‌اند و با سیستم‌های تزریق مستقیم توربو در خودروها، متوجه تفاوت بین موتورهای دیزلی و بنزینی سخت می‌شود.

در برخی از کشورها، که نرخ مالیات، سوخت دیزل را بسیار ارزان تر از بنزین می کند، خودروهای دیزلی بسیار محبوب هستند. طراحی های جدیدتر به طور قابل توجهی تفاوت بین خودروهای بنزینی و دیزلی را در این مناطق کاهش داده است. آزمایشگاه دیزل BMW در اتریش به عنوان پیشرو در سراسر جهان در توسعه موتورهای دیزل خودرو در نظر گرفته می شود. مرسدس بنز پس از یک دوره طولانی با خودروهای دیزلی نسبتا کمی در خط تولید خود، به خودروهای دیزلی در قرن بیست و یکم با تاکید بر عملکرد بالا بازگشته است.

در زمینه کشاورزی، تراکتورها، پمپ های آبیاری و ماشین های خرمنکوبی و سایر تجهیزات عمدتاً با موتور دیزلی کار می کنند. ساخت و ساز یکی دیگر از بخش هایی است که به شدت به انرژی دیزل متکی است. تمام سنگفرش ها، اسکراپرها، غلتک ها، ترانچرها و بیل های بتن با گازوئیل کار می کنند.

در هوا:

تعداد کمی از هواپیماها از اواخر دهه 1930 از موتورهای دیزلی استفاده می کنند. موتورهای دیزلی خودروهای جدیدتر نسبت قدرت به وزن قابل مقایسه با طرح های قدیمی جرقه زنی دارند و راندمان سوخت بسیار بالاتری دارند. استفاده آنها از احتراق الکترونیکی، تزریق سوخت، و سیستم های پیچیده مدیریت موتور نیز کارکرد آنها را نسبت به موتورهای هواپیماهای جرقه ای که تولید انبوه می شوند آسان تر می کند. هزینه سوخت دیزل در مقایسه با بنزین منجر به علاقه قابل توجهی به هواپیماهای کوچک هوانوردی عمومی با موتور دیزل شده است و چندین تولید کننده اخیراً شروع به فروش موتورهای دیزلی برای این منظور کرده اند.

روی آب ها:

موتورهای پرسرعت برای تامین انرژی تراکتور، کامیون، قایق بادبانی، اتوبوس، اتومبیل، کمپرسور، ژنراتور و پمپ استفاده می شود. از بزرگترین موتورهای دیزلی برای تامین انرژی کشتی ها و خطوط هوایی در امتداد دریاهای آزاد استفاده می شود. این موتورهای عظیم قدرت خروجی تا 90000 کیلووات دارند، در حدود 60 تا 100 دور در دقیقه می چرخند و 15 متر ارتفاع دارند.

زیر زمین:

بخش معدن و استخراج مواد معدنی در سراسر جهان برای مهار منابع طبیعی مانند سنگدانه ها، فلزات گرانبها، سنگ آهن، نفت، گاز و زغال سنگ به شدت به انرژی دیزل متکی است. بیل‌ها و مته‌های دیزلی این محصولات را حفاری می‌کنند و آن‌ها را در کامیون‌های معدنی عظیم یا روی تسمه‌های نقاله که با همان سوخت کار می‌کنند، بار می‌کنند. به طور کلی، گازوئیل 72 درصد از انرژی مورد استفاده در بخش معدن را تشکیل می دهد.

عملیات معدنکاری سطحی و زیرزمینی هر دو به تجهیزات دیزلی برای استخراج مواد و بارگیری کامیون ها متکی هستند. بزرگترین تجهیزات لاستیکی و دیزلی مورد استفاده در معدن، کامیون های آفرود عظیم با موتورهای بیش از 2500 اسب بخار هستند که قادر به حمل بیش از 300 تن در هر بار هستند. این کامیون‌های غول‌پیکر که در سرتاسر زمین حرکت می‌کنند، منظره‌ای دیدنی هستند.

در بیمارستان ها

ژنراتورهای پشتیبان اضطراری برای هر تأسیسات عمده مراقبت های بهداشتی پزشکی ضروری است. به دلیل ماهیت حیاتی کاری که این امکانات انجام می دهند و موقعیتی که بیماران آنها در آن قرار دارند، قطع برق به سادگی یک گزینه نیست. برای سال‌های متمادی، هم بیمارستان‌های نظامی و هم دولتی به مجموعه‌های ژنراتور قدرت صنعتی متکی بوده‌اند تا هر زمان که برق قطع می‌شود، خواه در اثر قطعی محلی یا بلایای طبیعی بزرگ مانند طوفان یا سیل باشد.

مرکز داده پشت مراکز داده

کامپیوترها در قلب صنعت امروز قرار دارند. هنگامی که سرورها و سیستم ها از کار می افتند، ارتباطات ممکن است از بین برود، تجارت متوقف شود، داده ها از بین بروند، کارگران بیکار بنشینند و تقریباً همه چیز متوقف می شود. به همین دلیل است که تقریباً همه شرکت‌های مخابراتی و مخابراتی از هر شکلی به دیزل ژنراتورها به عنوان گزینه اصلی برق پشتیبان خود روی می‌آورند. با توجه به قابل اعتماد بودن خدمات آنها که بر بسیاری از افراد تأثیر می گذارد، آنها واقعاً چاره ای ندارند جز اینکه یک گزینه قدرت پشتیبان قوی هم برای تجارت خود و هم برای مشتریانی که به آنها خدمات ارائه می دهند داشته باشند.

خلاصه

دیزل در بیشتر بخش‌های صنعتی به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا قدرت بیشتری را به ازای هر واحد سوخت فراهم می‌کند و نوسانات پایین‌تر آن، کارکرد آن را ایمن‌تر می‌کند. یکی از چشم اندازهای واقعا هیجان انگیز دیزل نسبت به بنزین، امکان حذف کامل مصرف نفت است. بیشتر موتورهای دیزلی را می توان به جای گازوئیل در روغن نباتی سوزاند و همه آنها می توانند اشکال مختلف روغن نباتی فرآوری شده را بدون از دست دادن عمر یا کارایی بسوزانند.

با شرکت مهندسی اشتاد انرژی، جستجوی شما برای موتور یا ژنراتور دیزلی مقرون به صرفه و کارآمد اکنون به پایان می رسد. ما یکی از بزرگترین انتخاب های موتورهای دیزل صنعتی و ژنراتورهای موجود در هر نقطه از جهان را ارائه می دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر، فقط همین امروز با ما تماس بگیرید و یا فرم استعلام قیمت را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای ارائه پیشنهادات مالی و فنی مربوطه با شما ارتباط بگیرند.

This website uses cookies to improve your web experience.