محصولات برند SAFT

شرکت باتری سازی SAFT یکی از بزرگترین تولیدکنندگان باتری در جهان محسوب می شود. بیش از 4400 نفر پرسنل در سطح جهان، بیش از 3000 مشتری سازمانی و دارا بودن 14 کارخانه تولید محصول در کشورهای مختلف جهان و تنوع گسترده محصولات، بی تردید این شرکت را به یکی از غول های صنعت ساخت باتری در جهان مبدل نموده است.

این شرکت در سال 2019 میلادی، حدود 800 میلیون یورو فروش داشته است که از این میزان فروش، حدود 100 میلیون یورو را به تحقیق و توسعه اختصاص داده است.

هسته اولیه این شرکت در سال 1913 میلادی توسط یک مهندس شیمی سوییسی- فرانسوی به نام ویکتور هرولد در کشور فرانسه بنیان گذاشته شد. نام اولیه این شرکت “La Société Industrielle des Accumulateurs Alcalins” (S.I.A.A.) بود و برنامه بنیانگذار آن این بود که باتری اختراع شده توسط ادیسون بر پایه نیکل را به تولید انبوه برساند ولی با شروع جنگ جهانی اول، این فرآیند متوقف شد. پس از پایان جنگ جهانی اول و در سال 1918 میلادی نام شرکت به “Société des Accumulateurs Fixes et de Traction“ (S.A.F.T.) تغییر یافت و باتری بر پایه نیکل با کاربردهای صنعتی اولین محصول این شرکت بود. بعضی از اولین باتری های شرکت SAFT در ماشین های حمل چمدان در ایستگاه قطار پاریس به کار می رفت.

در طول پیش از 100 سال گذشته، این شرکت توانسته است تا با سرمایه گذاری عظیم بر روی فرآیند تحقیق و توسعه، باتری¬های متنوع با ظرفیت های مختلف و در حوزه های کاربردی گسترده را در مقیاس بالا تولید نماید. یکی از معروف ترین باتری های لیتیمی غیر قابل شارژ که به نام باتری لیتیم تیونیل کلرید شناخته می شود، توسط همین شرکت در سال 1969 میلادی اختراع گردید.

تنوع محصولات شرکت SAFT به حدی است که صنعت هوافضا و هوانوردی، صنایع نظامی، صنعت تلکام و شبکه، صنایع نفت و گاز، حمل و نقل ریلی، سامانه های دخیره ساز انرژی در نیروگاه ها و تجهیزات پزشکی به باتری های تولید این شرکت نیاز دارند.

دسته بندی محصولات

باتری­های شرکت SAFT را می­توان در سه دسته کلی باتری های نیکل کادمیوم، باتری لیتیمی غیرقابل شارژ (Li-SOCl2, Li-SO2, Li-MnO2) و  باتری های لیتیم - یون (NMC, NCA, NMC/NCA and SLFP) با طراحی های مختلف تقسیم بندی نمود.

چشم انداز

شرکت SAFT از نقشه راه خود در طی پنج سال آینده تا سال 2025 میلادی در اواخر سال 2019 میلادی رونمایی کرد. براساس این نقشه راه که به طرح Energize25 نامگذاری شده است، این شرکت تا سال 2025 میلادی بر روی سه حوزه گسترش بازار هدف، دیجیتالیزه کردن فرآیندهای عملیاتی و توسعه محصولات جدید تمرکز خواهد کرد.

شرکت اشتاد انرژی فناور امکان آن را دارد که گستره وسیعی از باتری­های SAFT را با ارائه قیمت رقابتی برای مشتریان خود تأمین نموده و در تمامی مراحل خرید، نصب، راه اندازی و همچنین خدمات پس از فروش با مشاوره های تخصصی همراه آنان باشد.