بازار جهانی باتری سرب – اسید

نویسنده : eshtad موضوع : کتابخانه و مقالات بدون دیدگاه

اندازه بازار جهانی باتری سرب – اسید در سال 2019، 95/58 میلیارد دلار ارزیابی شده است. انتظار میرود به دلیل افزایش تقاضا برای استفاده از این نوع باتری ها در کاربرد های مختلف به ویژه به عنوان باتری خودرو و باتری یو پی اس (UPS)، اندازه این بازار افزایش یابد. این انتظار ناشی ‌از افزایش شهرنشینی و صنعتی شدن شهرها، پیشرفت ‌های تکنولوژیک و گرایش روزافزون به استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی است. باتری ‌های لیتیوم از سال‌ ها قبل تسلط بیشتری بر بازار داشته‌اند، با این حال گزارش‌ ها حاکی از آن است باتری های سرب -‌ اسید تا ۹۹درصد قابل‌ بازیافت هستند و همین موضوع آن ها را به بزرگ‌ترین رقیب باتری‌ های لیتیوم‌ – یونی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر برای وسایل‌ نقلیه تبدیل می‌کند.

آسیا و اقیانوسیه نقش اصلی در بازار این دسته از باتری‌ ها را دارند که دلیل آن، تولید بالا و فروش بیشتر وسایل نقلیه است. کشورهایی مانند اندونزی، کره‌جنوبی، ژاپن، هند و چین درواقع بزرگ‌ترین بازار این باتری‌ها به‌ شمار می‌روند. علاوه‌ بر این تخمین زده می ‌شود، افزایش کاربرد این باتری ‌ها به لطف توانایی در ذخیره انرژی، راه را برای ورود آن ها به سایر صنایع باز کند.

بازیکنان اصلی در این صنعت که بیشترین نقش را در بازار جهانی باتری ‌های سرب-‌اسید ایفا می‌ کنند، شامل شرکت ‌هایی ازجمله Haldex Inc، Furukawa، پاناسونیک، باتری Crown، صنایع اکساید، GS Yuasa هیتاچی، انرسیس، جانسون‌کنترل و ZF می باشند.